ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ, АДВОКАТИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ BARRISTERS PRIME GROUP

АДВОКАТ КОРОЛЕВИ: ХТО ВІН?  (ІСТОРІЇ ПРО АНГЛІЙСЬКИХ БАРИСТЕРІВ #3)

АДВОКАТ КОРОЛЕВИ: ХТО ВІН? (ІСТОРІЇ ПРО АНГЛІЙСЬКИХ БАРИСТЕРІВ #3)

Адвокатське об’єднання BARRISTERS PRIME GROUP продовжує серію ознайомчих розповідей про британських адвокатів.

У черговій частині Ви дізнаєтесь про найголовнішого адвоката Об’єднаного Королівства, якого називають «Консул Королеви» або «Адвокатом Британської Корони».

Отож, наступна порція цікавої інформації про баристерів і англійську систему права.

«АДВОКАТИ КОРОЛЕВИ»

Ця посада називається Адвокат королеви (Queen’s Counsel ) або Адвокат Короля (King’s Counsel ) – залежно від того хто на даний момент править Британським Королівством.

Це одна з найбільш бажаних (якщо не найжаданіших) посад та титулів для британських адвокатів. Це найвищий ступінь визнання їх професіоналізму, досвіду та соціального статусу. Ці люди досить відомі та впізнавані у Англії. І саме їм досить велику увагу приділяють британські мас-медіа.

Офіційно титул баристера, який є Адвокатом королеви звучить як «Her Majesty’s Counsel learned in the law». Цей термін визнається почесним.

Слід зауважити, що посада аналогічна до Queen’s Counsel   існує в різних юрисдикціях Британської Співдружності.

Однак, в деяких юрисдикціях він називається дещо інакше, без прив’язки до монархічних зворотів, наприклад як “старший радник” (як напр.. в Австралії) або “старший адвокат”.

ПРИВІЛЕЇ QUEENS COUNSEL  

 Адвокат Королеви є статусом, наданим Британською Короною, та визнається усіма британськими судами. Особливістю адвоката Корони є виключне право сидіти в суді на спеціальній лаві за так званим «бар’єром» або англ.. «Bar» (власне від якого і походить слово «баристер»).

Ще з початку 20-го сторіччя, статус королівського адвоката мав певні обмеження, зокрема щодо представництва у кримінальних справах на боці захисту. Однак, до кінця сторіччя, ці обмеження були зняті, і тепер королівські адвокати володіють усіма правами звичайних баристерів.

Станом на сьогодні з понад 15 000 баристерів налічується понад 1000 королівських адвокатів, або близько 7% від загальної чисельності. Найголовніша перевага, яку надає цей титул – це вищий статус та можливість отримувати більші гонорари за свої юридичні послуги.

Це визнання державою найвищого професійного рівня юриста-адвоката у Англії. Однак, жодного відношення до обслуговування самої Королеви чи королівської сім’ї цей титул  не має.

«ШОВКОВІ» АДВОКАТИ

 Ще однією особливістю Адвоката Королеви є характерне шовкове вбрання, яке вони одягають при публічних заходах чи в ході участі в судових процесах. Це так званий «шовковий халат» або «шовкова мантія», яка має особливий покрій. Через це у народі до них причепилась кличка «silks», або «ті, що носять шовк».

Ці баристери завжди впізнавані в ході резонансних судових процесів Британії.

ХТО І ЯК ПРИЗНАЧАЄ АДВОКАТА КОРОНИ?

Надання статусу королівського адвоката відбувається шляхом видачі спеціального документу  – патентного листа за рекомендацією лорда-канцлера (аналог українського міністра юстиції). Традиція походить ще з 1597 року, коли такий титул було присвоєно першому королівському адвокату, – відомому вченому, баристеру – серу Френсісу Бекону. Відтоді і до сьогодні королівські адвокати призначаються саме у такий спосіб.

Для присвоєння баристеру статусу королівського адвоката працює спеціальна конкурсна комісія, яка відбирає кандидатури виходячи з їх досвіду та професійної репутації. Податись на звання королівського адвоката може віднедавна будь-який практикуючий адвокат. Для цього створено спеціальний інтернет-портал, де викладено усі вимоги до участі та формуляри для подачі заявки. Для того, щоб претендувати на звання королівського адвоката необхідно мати не менш як 15 років професійного досвіду у статусі баристера.

РОЗУМНІ, ДОСВІДЧЕНІ І ПОПУЛЯРНІ

Однак, слід зазначити, що досвід не є вирішальним чинником при виборі переможця. Критерії відбору можна порівняти з присвоєнням діячам культури і мистецтва звання народного артиста. Головне не стаж, а загальна популярність.

Перевага як правило надається адвокатам, які мають досвід виграних резонансних та значимих для держави судових процесів, а також з кришталево чистою та незаплямованою репутацією.

Адже бути адвокатом (баристером) у Англії – означає, в першу чергу бути моральною та чесною людиною як на роботі так і поза роботою.

Далі буде

#барристери # Barristers_prime_group #адвокатське_об’єднання_Львів #Queen’s_Counsel 

Close Menu