ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ, АДВОКАТИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ BARRISTERS PRIME GROUP

АДВОКАТСЬКЕ ЗБЕРІГАННЯ ДОКУМЕНТІВ: ЧОМУ ВАМ ЦЕ ПОТРІБНО

АДВОКАТСЬКЕ ЗБЕРІГАННЯ ДОКУМЕНТІВ: ЧОМУ ВАМ ЦЕ ПОТРІБНО

Адвокатське об’єднання BARRISTERS PRIME GROUP надає юридичні послуги на умовах  законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність. Серед великої кількості юристів та правників, адвокати та адвокатські обєднання мають одну суттєву перевагу. Мова йде про адвокатську таємницю і правові гарантії такої таємниці.

Будь-які документи клієнта підпадають під цей статус, а отже важлива конфіденційна та комерційна інформація може перебувати під надійним захистом від сторонніх осіб. В умовах українських реалій ведення бізнесу послуга з адвокатського зберігання документів користується великим попитом. Отож як захистити свою документацію? Якими договорами це оформити? Чому краще мати справу з адвокатом? Як покращити безпеку ведення господарської діяльності та захистити себе від контролюючих органів? Про усі ці питання читайте у нашій публікації.

ЗАКОНОДАВСТВО ПРО АДВОКАТСЬКУ ТАЄМНИЦЮ

Адвокат – особливий серед представників юридичної професії. Адже статус адвоката з одного боку зобов’язує представників адвокатури відповідати підвищеним кваліфікаційним вимогам, але водночас, надає певні привілеї у вигляді досить широких повноважень та гарантій професійної діяльності.

Тому співпраця з адвокатом завжди є вигідною для клієнта. Адже, ставши клієнтом адвоката клієнт отримує можливість захистити свої порушені права, а також захисти інформацію про ті чи інші обставини свого життя. Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначає особливий режим захисту такої інформації та відносить її до адвокатської таємниці. Зокрема, згідно ст.22 Закону, «Адвокатською таємницею є:

  • будь-яка інформація про клієнта, що стала відома адвокату,
  • питання, з яких клієнт (особа, якій відмовлено в укладенні договору про надання правової допомоги з передбачених цим Законом підстав) звертався до адвоката, адвокатського бюро, адвокатського об’єднання,
  • зміст порад, консультацій, роз’яснень адвоката,
  • складені ним документи, інформація, що зберігається на електронних носіях,
  • інші документи і відомості, одержані адвокатом під час здійснення адвокатської діяльності.

Таким чином, до адвокатської таємниці можна віднести майже будь-яку інформацію, яка стосується діяльності клієнта. Варто зазначити, що закон поширює ці вимоги не лише на адвоката, а й на його помічників, стажистів адвоката та на осіб, які перебувають у трудових відносинах з адвокатом,

ГАРАНТІЯ НЕДОТОРКАНОСТІ ПРИМІЩЕННЯ ТА ДОКУМЕНТАЦІЇ АДВОКАТА

Виходячи з цього, що адвокатська таємниця поширюється на інформацію та документи, то адвокат при здійсненні своєї професійної діяльності та надання правової допомоги, змушений постійно працювати з цією інформацією та документами. Відтак, її потрібно зберігати в якомусь місці та у певній формі (документальній (письмовій) або електронній). Ця інформація і документи можуть зберігатись як в клієнта, так і в самого адвоката. Другий варіант є вигідним для клієнта у зв’язку із тим, що на приміщення адвокатського обєднання чи адвокатів поширюються гарантії недоторканості.

Зокрема, відповідно до ст..23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», «Професійні права, честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією України, цим Законом та іншими законами. Відповідно до п.4 ч.1 цієї статті, «забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності»

Крім цього, ч.2 цієї статті визначає особливі вимоги до проведення обшуку чи огляду житла, іншого володіння адвоката, приміщень, де він здійснює адвокатську діяльність. Зокрема, у випадку необхідності проведення таких дій, а також для тимчасового доступу до речей і документів адвоката слідчий суддя, суд у своєму рішенні в обов’язковому порядку зазначає перелік речей, документів, що планується відшукати, виявити чи вилучити під час проведення слідчої дії чи застосування заходу забезпечення кримінального провадження, а також враховує вимоги пунктів 2-4 ч.1 ст.23 Закону.

Зокрема, такі дії можуть проводитись лише виключно з дозволу суду, та лише на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням Генерального прокурора, його заступників, або прокурора області.

Також обов’язковою є присутність представника ради адвокатів регіону, якому під час цих дій надається право ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення процесуальних дій, що зазначаються у протоколі.

  Врахування вимог п.4 ч.1 ст.23 Закону при проведенні таких дій означає, що навіть при санкціонованому доступі до помешкання чи приміщень адвоката, доступ до таких документів є обмеженим.

ДЛЯ ЧОГО ЗБЕРІГАТИ ДОКУМЕНТИ В АДВОКАТА?

Ведення бізнесу в Україні супроводжується досить часто неприємними несподіванками. Підприємцям потрібно завжди бути готовими до різних обставин. Найпоширенішими «форс-мажорними» обставинами є:

– позапланові перевірки контролюючих органів,

– спроби рейдерського захоплення підприємств та їх приміщень,

– вилучення інформації та документів під виглядом проведення оперативно-розшукових заходів або слідчих дій;

– направлення державними та контролюючими органами запитів про надання конфіденційної інформації

Майже кожен бізнесмен, який веде бізнес в Україні розуміє, що  від таких моментів ніхто не застрахований, і в будь-який момент його документи або цінна інформація може бути вилучена чи знищена недоброзичливими конкурентами або вмотивованими особами. Як цьому запобігти? Як захисти свої документи від контролюючих органів або від рейдерів?

На нашу думку одним з найбільш дієвих способів захистити свій бізнес та господарську документацію буде передача документації на адвокатське зберігання

ЯКИМ ЧИНОМ ПЕРЕДАТИ ДОКУМЕНТИ НА ЗБЕРІГАННЯ?

Адвокати та адвокатські об’єднання все частіше пропонують послугу адвокатського зберігання документів. Така послуга може надаватись адвокатами як в рамках юридичного обслуговування клієнта, так і як окремий вид послуги. Різні адвокати та адвокатські об’єднання підходять до форми адвокатського зберігання по різному. Одні – шляхом укладення окремого договору адвокатського зберігання, інші – в рамках загального договору про надання адвокатської допомоги. Обидва способи є поширеними. Однак, деякі адвокати вважають, що зберігання документів на підставі окремого договору не цілком відповідають вимогам законодавства про адвокатську діяльність. Адже головним призначенням професії адвоката – є надання правової допомоги а не зберігання інформації чи документів.

Єдиним важливим моментом є оформлення відповідного Акту приймання-передачі документації, в якому бажано детально описати усі документи, які передаються адвокату для правової допомоги чи фактичного зберігання.

Окремі адвокатські обєднання пропонують додаткові послуги по переведенню документації в електронно-цифровий формат, та надання клієнтам можливості доступу до таких електронних копій документів. Це дозволяє клієнту повноцінно працювати, не відчуваючи дискомфорту від відсутності під рукою потрібної господарської інформації.

ПЕРЕВАГИ АДВОКАТСЬКОГО ЗБЕРІГАННЯ ДЛЯ КЛІЄНТА

Підсумовуючи усі вище перелічені юридичні аспекти, можна зробити висновок, що співпраця з адвокатом в частині зберігання документації має цілий ряд суттєвих переваг. Зупинимось на основних із них:

  1. ЗАХИСТ ВІД РЕЙДЕРСЬКИХ ДІЙ

При несподіваному захопленні рейдерами адміністративних приміщень, найперше, під загрозу вилучення потрапляють важлива документація (установчі документи, правовстановлюючі документи на майно, фінансова інформація, корпоративна документація (протоколи зборів, реєстри і т .і.) Одержавши на руки потрібні документи, рейдери користаються ними «на повну». Врятувати активи тоді досить складно. Тому зберігайте важливі документи в надійному місці, там де їх будуть шукати в останню чергу.

  1. ЗАХИСТ ВІД ПОЗАПЛАНОВИХ ПЕРЕВІРОК КОНТРОЛЮЮЧИХ ОРГАНІВ

Як правило, гості з контролюючих органів приходять несподівано. Дуже важливим в такій ситуації обмежити в законний спосіб доступ до документації. Це дасть змогу виграти дорогоцінний час для того аби належно підготуватись до правового захисту та не допустити витоку цінної інформації.

  1. ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ

Доручаючи свої документи та інформацію кваліфікованому адвокату ВИ отримуєте гарантії нерозголошення цієї інформації. Адже на неї автоматично поширюється статус адвокатської таємниці. У випадку ж передачі інформації не адвокату, ризики її розголошення або вилучення є достатньо високими.

  1. ЕКОНОМІЯ ВІЛЬНОГО ПРОСТОРУ ВІД НАКОПИЧЕННЯ АРХІВУ

Передавши свою документацію на зберігання адвокату, клієнт отримує додатковий вільний простір, та економить корисну площу приміщення. Адже архів та інші важливі документи тепер зберігаються у іншому місці

  1. ДОКУМЕНТАЛЬНЕ ПІДТВЕРДЖЕННЯ ЗБЕРІГАННЯ

Перевіряючі не завжди вірять на слово. Їх цікавлять підтверджуючі документи або беззаперечні факти. Наявність договору з адвокатом та відповідного Акту приймання-передачі, – це доказ, який не піддається сумнівам. Для того, аби в контролерів не було підстав складати щодо Вас акт не допуску на перевірку, запропонуйте їм копію такого договору разом з актом. Тоді такі підстави автоматично зникнуть.

Так чи інакше, лише Вам вирішувати наскільки адвокатське зберігання документів є потрібним для Вашого бізнесу. Адже, співпраця з адвокатом – це не безоплатне «задоволення». Однак, варто добре зважити усі фінансові і юридичні ризики, та знайти потрібного та кваліфікованого адвоката, який допоможе Вам захистити Ваш бізнес.

Бажаємо Вам правильного та розумного вибору, та щоб  адвокатське зберігання документів було виправданою страховкою для Вашого бізнесу.

 

 

Close Menu