ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ, АДВОКАТИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ BARRISTERS PRIME GROUP

МІСТОБУДІВНІ УМОВИ ТА ОБМЕЖЕННЯ: ЯК ПОЧАТИ НОВЕ БУДІВНИЦТВО

МІСТОБУДІВНІ УМОВИ ТА ОБМЕЖЕННЯ: ЯК ПОЧАТИ НОВЕ БУДІВНИЦТВО

Будівництво нерухомості – нелегкий процес, який потребує безлічі погоджень, дозволів, та одержання відповідних документів для початку будівельних робіт. Без поради юриста тут не розібратись. Одним із важливих документів у ланцюжку погоджувальних процедур є одержання забудовником містобудівних умов і обмежень. Баррістерс Прайм Груп у цій статті пропонує більш детально розібратись у цьому питанні та надає корисні поради як для забудовника так і для потенційного інвестора в нерухомість.

Сьогодні ринок новобудов активно розростається. Лише за 2017 рік збудовано та введено в експлуатацію 10,2 млн кв. метрів житла, що на 9% більше в порівнянні з 2016 роком. Скоріш за все 2018-рік теж буде рекордним за темпами.

Починаючи з 10.06.2017р. (з моменту набрання чинності змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»), майже усі забудовники змушені ще більше уваги приділяти юридичним погоджувальним процедурам.

Одна із найскладніших процедур у процесі одержання вихідних даних на будівництво – це отримання містобудівних умов та обмежень (МУО).

Законодавство досить детально врегульовує це питання, однак ті які стикались із одержанням містобудівних умов на практиці, знають, що не все так просто. Адже часто буває, що практика є далекою від теорії і від норм законодавства.

 З ЧОГО ПОЧАТИ

Насамперед, Ви повинні розуміти увесь ланцюжок погоджень нового будівництва. Інакше Ви витратите кошти і час, та повернетесь «на старт першого етапу». Кожен етап має свою послідовність. Не одержавши одних документів Ви не можете подавати документацію на наступні документи. Все має свою послідовність.

Отож складіть План одержання дозвільних документів на будівництво.

Перш ніж приступити до етапу одержання МУО, переконайтесь, що у Вас на руках є наступні документи:

1) Документ про право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію

2) документи про право власності на нерухомість (якщо така є на земельній ділянці що планується під забудову)

3) топозйомка земельної ділянка разом з нанесеними червоними лініями та інженерними мережами в масштабі 1:2000 (виконується спеціалізованою організацією);

4) витяг із Державного земельного кадастру на земельну ділянку, яка забудовується.

5) Містобудівний розрахунок (визначає інвестиційні наміри замовника, та складається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об’єкта будівництва).

Ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначає, що цей перелік є вичерпним. А отже, якщо хтось із посадових осіб та чиновників спробує вимагати якісь додаткові документи, можете зіслатись на ч.3 ст.29 Закону.

КУДИ ПОДАВАТИ І ЯКА ПРОЦЕДУРА РОЗГЛЯДУ

Якщо у Вас є на руках усі перелічені вище документи, можна готувати пакет на подання до компетентного органу. Таким органом є уповноважений орган містобудування та архітектури відповідної сільської, селищної, міської ради. А якщо ділянка для забудови знаходиться за межами населеного пункту – то це компетенція районного органу архітектури при відповідній районній адміністрації. Як правило, це відділ (чи управління) архітектури або головний архітектор відповідної територіальної одиниці

Слід зазначити, що в окремих населених пунктах ці повноваження можуть делегуватись вищим органам управління. Так наприклад, у м.Львові відповідно до ухвали Львівської міської ради №507 від 26.05.2016 «Про визначення уповноваженого органу містобудування та архітектури з питань видачі містобудівних умов та обмежень», такі повноваження від управління архітектури передані виконавчому комітету ЛМР.

Видача містобудівних умов – це безоплатна послуга.

Закон визначає термін розгляду заяви з відповідними додатками як 10 протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви (див. ч.6 ст.29 Закону).

Протягом цього строку орган зобов’язаний прийняти одне з двох рішень:

– Про видачу МУО;

– Про відмову у видачі МУО (з відповідним обґрунтуванням).

Підстави для відмови є вичерпними і перераховані у ч.4 ст.29 Закону.

ВИМОГИ ДО ФОРМИ 

Містобудівні умови і обмеження мають універсальний шаблон (форму), який затверджений Порядком ведення реєстру містобудівних умов та обмежень, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 31.05.2017 № 135

Зокрема, МУО повинні містити такі дані:

  1. Гранично допустима висотність будинків, будівель та споруд у метрах 
  2. Максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки 
  3. Максимально допустима щільність населення в межах житлової забудови відповідної житлової одиниці (кварталу, мікрорайону) 
  4. Мінімально допустимі відстані від об’єкта, що проектується, до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд
  5. Планувальні обмеження (охоронні зони пам’яток культурної спадщини, межі історичних ареалів, зони регулювання забудови, зони охоронюваного ландшафту, зони охорони археологічного культурного шару, в межах яких діє спеціальний режим їх використання, охоронні зони об’єктів природно-заповідного фонду, прибережні захисні смуги, зони санітарної охорони) 
  6. Охоронювані зони об’єктів транспорту, зв’язку, інженерних комунікацій, відстані від об’єкта, що проектується, до існуючих інженерних мереж

ПОРАДИ ДЛЯ ЗАБУДОВНИКА

Основна порада для забудовників – зверніться до спеціалістів та фахівців із практичним досвідом. Саме ці люди знають не на словах, що і як потрібно врахувати при одержанні МУО.

Особливо це стосується проектної частини будівництва. Адже дані, і показники, які будуть зафіксовані у МУО повинні відповідати фактичним характеристикам будинку, коли той буде здаватись в експлуатацію. Відхилення від цих показників утруднить процес здачі в експлуатацію та може призвести до застосування штрафних санкцій з боку ДАБІ.

Крім цього, радимо забудовникам уважно і ретельно перевірити земельну документацію, а також відповідність цільового призначення земельної ділянки намірам забудови. Невідповідність призначення земельної ділянки намірам забудови – одна з найпоширеніших підстав для відмови у видачі МУО.

ПОРАДИ ДЛЯ ІНВЕСТОРІВ

Потенційним покупцям квартир в новобудовах порадимо неодмінно звертати увагу на наявність у забудовника містобудівних умов і обмежень. Поряд з дозволом на виконання будівельних робіт, це один з головних юридичних документів.

Також, аналізуючи надані забудовником МУО, зверніть увагу на техніко-економічні показники, які вказані у МУО (в т.ч. висотність, поверховість будинку, відсоток забудови, інші юридично значимі моменти).

Адже невідповідність окремих показників може призвести до того, що ДАБІ ініціюватиме скасування виданих МУО, а це загрожує замороженням будівництва на невизначений строк.

Адже поки забудовник з органами влади змагатимуться у судах, Ви залишатиметесь без омріяного житла.

Тому, уважно аналізуйте документацію забудовника.

Якщо для Вас ця стаття була корисною – рекомендуємо Вам ознайомитись з іншими цікавими матеріалами BARRISTERS PRIME GROUP,  завітавши на нашу сторінку www.barristers.com.ua

#barristers_prime_group #юридичний_супровід_новобудов#містобудівні_умови #юрист_нерухомість#адвокатське_обєднання_львів #адвокат_Львів#юридична_консультація_купівля_квартири#купити_житло_в_новобудові #перевірка_новобудов#юрисдичнІ_послуги_Львів

Close Menu