ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ, АДВОКАТИ ЛЬВІВ – АДВОКАТСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ BARRISTERS PRIME GROUP

ВСЕ, ЩО ВИ НЕ ЗНАЛИ ПРО БАРРИСТЕРІВ  (# 2)

ВСЕ, ЩО ВИ НЕ ЗНАЛИ ПРО БАРРИСТЕРІВ  (# 2)

BARRISTERS PRIME GROUP продовжує розповідь про англійських адвокатів (БАРРИСТЕРІВ). В першій частині нашої рубрики ми розповідали звідки взялось слово BARRISTER та чим баристери відрізняються від соліситорів.

Отож, наступна порція цікавої інформації про баристерів.

ТОНКОЩІ ПРОФЕСІЇ

Термін, «баристер» є характерним не для усієї Британії, а лише для певних її частин – Англії та Уельсу. В інших частинах Британії назви адвокатів дещо різняться, і мають свої органи управління.

Професійною організацією баристерів в Англії та Уельсі є Генеральна рада адвокатури (General Council of the Bar). Це по суті, центральний орган адвокатського самоуправління (аналог нашої Національної асоціації адвокатів України).

Баристер – це найвище звання адвоката в Британії. Баристери ведуть справи і виголошують промови перед судом, на відміну від солісіторів, уповноважених лише до підготовки та подання юридичних документів.

Баристери виступають в якості адвокатів по більшості великих і значущих судових справ в англійських судах.

Баристери – одні з кращих «судових ораторів». Для того, щоб відповідати високому званню баристера, кандидати проходять високо конкурентну професійну підготовку з ведення судових справ і судового захисту на спеціальних курсах за своєю спеціальністю. Основний акцент в програмах навчання робиться на адвокатському мистецтві, судовій процедурі і правилах збору і подання доказів, а також на вмінні швидко знайомитися з меморандумом у справі.

ЯК СТАТИ БАРИСТЕРОМ?

Для отримання звання баристера необхідно мати вищу юридичну освіту (диплом магістра права). Однак, лише кілька вузів дають спеціальну освіту. Крім цього, претенденту потрібно буде пройти трирічну підготовку в одній з 4-х адвокатських корпорацій і здати кваліфікаційний іспит.

На практиці перехід в «касту» баристерів здійснюється з рядів колишніх соліситорів (але не виключно).

Особа, яка отримала статус баристера набуває право виступати у всіх (у тому числі і вищих) судах. Зазвичай баристер приймає справи до провадження лише через соліситора, за винятком кримінальних справ.

Вище професійне визнання для баристера – отримання звання королівського адвоката (Queens Councel).

МОДА І ТРАДИЦІЇ

Деякі баристери носять спеціальне вбрання, яке помітно виділяє їх від своїх колег-юристів, та взагалі від усіх інших. Англійські традиції вимагають від баристерів вдягатись за модою, яка існувала 200-300 років тому. Це своєрідні перуки на голові та шовкові мантії.

Перука баристера – це ознака вищого адвокатського статусу, майже візитна картка цієї особливої групи британських юристів. Для нас це виглядає дещо кумедно. Однак Великобританія – це країна де поважають традиції. І для англійців абсолютно нормально – ходити у парику.

БАРИСТЕРИ – ЧАСТИНА ІСТЕБЛІШМЕНТУ

Варто зазначити що, на думку юристів більшості Західних країн, баристери належать до світової еліти експертів у своїй справі.  Їх досвідом користуються зарубіжні юристи та інші фахівці, уряди, компанії і приватні клієнти в усьому світі.

Вони компетентні в будь-яких питаннях англійського права або права Євросоюзу, що виникає в будь-якій точці планети.

Баристери є представниками англійської ділової еліти і відіграють помітну роль в політичному житті країни. Серед членів Палати громад Британського парламенту, також велике число баристерів. Багато відомих британських політиків – починали свою політичну кар’єру саме «в ранзі» баристера.

З числа баристерів зазвичай призначається Генеральний (головний) атторней  (General Attorney) – вище адвокатське звання в Великобританії, що присуджується адвокату, який представляє Британську Корону. З числа баристерів призначаються також судді вищих британських судів.

Слідкуйте за наступними цікавими історіями від Адвокатського об’єднання BARRISTERS PRIME GROUP про життя баристерів та англійські традиції цієї професії.

Далі буде….

Close Menu